Nadal dhe Farah akuzohen për doping

0
Grupi "Fancy Bear" i përbërë nga hakerë rusë, i njohur ndryshe edhe si "Tsar Team", pas sulmit kibernetik ndaj të dhënave ku gjenden informacionet...

Fitore e madhe e Patriot Behramit, mposhti medalistin e bronztë Olimpik

0
Patriot Behrami ka triumfuar ndaj italianit Vincenzo Mangiacapre, në garat e boksit të Lojërave Evropiane Minsk 2019. Boksieri ynë...

Mayweather – Nasukawa, fituesi shpallet me nokaut dhe lot në sy në raundin e...

0
Floyd Mayweather ka shënuar një tjetër fitore të radhës. Kampioni i pamposhtur në boks, Floyd Mayweather, ka arritur ta nokautojë Tenshin Nasukawa. Kikbokseri japonez nuk arriti...

Sytë kah Turqia, Distria kërkon të artën në “Grand Prix Antalya”

0
Distria Krasniqi është garuesja e vetme nga Kosova që do të jetë pjesë e Grand Prixit të xhudos që sot (e premte)...

Wilder – Fury, mësohet dita dhe ora e fillimit të meçit me kohën tonë

0
Meçi i peshave të rënda mes Deontay Wilder dhe Tyson Fury po cilësohet si meçi më i rëndësishëm i vitit 2018. Dy boksierët më të...

Mbyllen Lojërat Olimpike me ceremoni madhështore, Kosova lë gjurmë që në pjesëmarrjen e parë

0
Lojrat Olimpike ulin siparin e tyre me një ceremoni madhështore, plot ngjyra, drita e ritëm. 10500 atletë garuan mes tyre në këtë ngjarje të...

Nora Gjakova kualifikohet në çerekfinale të Botërorit në Tokio

0
Nora Gjakova ka mposhtur xhudisten nga Taipei, Chen-Ling Lien. Nora Gjakova, ka arritur të kualifikohet në çerekfinale të Kampionatit...

Nuk i lejohen simbolet shtetërore, Kosova nuk merr pjesë në garën e madhe në...

0
Driton Kuka ka thënë se nuk do ta pranojnë kërkesën e Rusisë për të hequr dorë nga simbolet e Kosovës në këtë turne. Driton Kuka,...

Joshua flet pas humbjes shokuese që pësoi nga Ruiz, konfirmon shumë gjëra

0
Andy Ruiz JR ka bërë një prej befasive më të këndshme viteve të fundit në botën e boksit. Britaniku...

Moto GP, Marc Marquez fiton titullin e katërt të kampionit botëror

0
Piloti i Repsol Honda, Marc Marquez (24), u kurorëzua me titullin e katërt të kampionit botëror, të cilin e siguroi në garën e fundit...