​A ekziston mundësia që Kosova të përjashtohet nga garat ndërkombëtare? Flet sekretari i KOK-ut

0
Kosova ende nuk e ka Agjencinë Kosovare për Anti-Doping, as pas gjashtë vjetësh prejse është anëtarësuar në Komitetin Olimpik Ndërkombëtar apo katër...

Skitaret kosovare fitojnë medalje në garën e Turqisë

0
Lirika Deva dhe Elena Hoxha shkëlqyen në garën e skitarisë, të mbajtur gjatë fundjavës në Turqi. Skitaret kosovare, Lirika...

Pas Erzës edhe një shqiptar me medalje në Lojërat Olimpike në Argjentinë

0
Pas xhudistes Erza Muminoviq, e cila Kosovës i siguroi medaljen e bronztë në Lojërat Olimpike në Buenos Aires, këtë sukses e ka arritur edhe...

Majlinda Kelmendi rikthehet në gara pas 14 muajsh

0
Majlinda Kelmendin do ta shohim në gara këtë fundjavë, pas 14 muajsh pauze, shkaku i lëndimit të pësuar në Kampionatin Botëror Budapest 2017, të...

Historike: Skitari kosovar fiton të drejtën për pjesëmarrje në Lojërat Olimpike

0
Skitari kosovar, Albin Tahiri, ka arritur synimin e madh, për të fituar normën olimpike në pesë disiplina të ndryshme për Lojërat Olimpike Dimërore PyeongChang...

Nora Gjakova fiton medaljen e artë në Grand Slamin e Tbilisit

0
Nora Gjakova doli triumfuese nga Grand Slami i Tiblisit. Xhudistja kosovare, Nora Gjakova ka fituar medaljen e artë në Grand Slamin e Tiblisit në Gjeorgji,...

Shala i pakënaqur me dinamikën e punimeve në palestrën sportive në Istog

0
Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala, ka vizituar sot Komunën e Istogut, ku është takuar me kryetarin e kësaj komune, Haki Rugovën....

Mbahet Maratona e 41-të e Stambollit

0
Në Stamboll u mbajt maratona e 41-të e cila zhvillohet me sponsor Vodafone nga ‘Spor İstanbul‘ kompani ndihmëse e Bashkisë së Madhe...

Nadal akoma nuk e di nëse do të jetë gati në finalen e ATP-së

0
Tenisti më i mirë në botë spanjolli Rafael Nadal tha se ende nuk mund të thotë me siguri nëse do të jetë gati...

Qeveria e Spanjës dorëzohet para IOC-ut, vendos t’i njoh simbolet shtetërore të Kosovës

0
Një lajm shumë i mirë për sportin e Kosovës sapo ka ardhur nga Spanja. Qeveria e këtij vendi ka marrë vendim që tani e...