Loriana Kuka mposhtet në duelin e saj të dytë, ka shpresa për medaljen ...

0
Xhudistja kosovare, Loriana Kuka, ka pësuar humbje në duelin e saj të dytë në Grand Prix Budapest 2019. Pasi...

Akil Gjakova e nis me fitore me IPPON në Lojërat Evropiane të Minsk 2019

0
Xhudisti kosovar, Akil Gjakova, e ka nisur për mrekulli rrugëtimin e tij në Lojërat Evropiane të Minsk 2019. Gjakova,...

Arrihet marrëveshja mes Anthony Joshuas dhe Tyson Furyt për përballjen e shumëpritur

0
Anthony Joshua dhe Tyson Fury kanë arritur marrëveshja për dy përballje, aty ku do të përcaktohet kampioni i unifikuar në peshat e...

Loriana Kuka siguron medaljen, prek finalen e Uzbekistanit

0
Xhudistja kosovare, Loriana Kuka, i ka siguruar Kosovës edhe një medalje në Uzbekistan Grand Prix, që po mbahet në Tashkent. Luftëtarja jonë garon në kategorinë...

Ish-notari me famë botërore e viziton Kosovën

0
Ish-notari i famshëm, tani trajneri i njohur në këtë sport, Genadijus Sokolovas, ndodhet për një vizitë disa ditore në Kosovë, ndërsa sot...

Musa Hajdari eliminohet nga Lojërat Olimpike

0
Musa Hajdari nuk ka arritur të bëjë befasi në Lojërat Olimpike. Alteti kosovar është rënditur në pozitën e fundit në Lojërat Olimpike. Hajdari garoi...

Jeni merakli i biçikletave? Tani mund ti përdorni edhe në ujë! (Video)

0
Për çiklistët të cilët nuk duan të ndalen me pedalim vetëm në tokë, tani ata mund të vazhdojnë edhe me një sport ujor. Një zgjidhje...

Loriana Kuka synon medaljen e artë në Grand Prix Budapest

0
Xhudoja kosovare synon sot edhe një tjetër medalje të artë në Grand Prix Budapest. Pas Majlinda Kelmendit, Nora Gjakovës,...

Loriana Kuka sot garon në Grand Prix-in e Hagës, synon medaljen e artë

0
Sot do të zhvillohet dita e tretë e Grand Prix-it të Xhudos, që po mbahet në Holandë, në qytetin e Hagës. Në këtë kompeticion garon...

Edhe Nora Gjakova fiton betejën e parë në Paris, kalon në rundin e tretë

0
Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, i ka ndjekur hapat e bashkëkombëseve të veta, Distria Krasniqit dhe Laura Fazliut, duke e nisur rrëgutimin në...