Kik-boksieri Ahmetaj bën krenarë shqiptarët, fiton titullin kampion bote në “Wako Pro”

0
Kikboksieri kosovar, Shpetim Ahmetaj e ka zhvilluar të shtunën (mbrëmë) meçin për kampion bote në kategorinë “Wako Pro” kundër turkut të njohur, Kadir Tastan,...

Agim Agushi thyen rekord të ri (Foto)

0
Agim Agushi, zhongluesi me top në kokë, ka thyer një rekord të ri. Profesor i matematikës me profesion, Agushi arriti një rekord të ri historik,...

Kosova në top 10-she të shteteve më të forta në Botërorin “Tokio 2019”, fal...

0
Kosova është përfshirë në Top 10-she të shteteve më të forta në botërorin që është duke u zhvilluar në Tokio.

Boksierët ende në karantinë, kërkojnë të largohen nga aty

0
Kombëtarja e Kosovës në boks ka mbetur ende në karantinë edhe pse ka kaluar afatin prej 12 javës sa ishte në fillim.

Akil Gjakova i pafat, lëndimi ia pamundëson medaljen në Mastersin e Kinës

0
Lëndimi i pësuar në gjysmëfinale ia ka mohuar luftën për medalje Akil Gjakovës në garën e Mastersit, që po mbahet në Qingdao...

Rikthehet Khabib Nurmagomedov, ja kur zhvillohet meçi

0
Khabib Nurmagomedov ka vendosur të kthehet në tetëkëndësh në shtator për t’u përballur me Dustin Poirier në UFC242 në Abu Dhabi.

Ja sa pikë grumbulluan sot xhudistet kosovare

0
Majlinda Kelmendi, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova kanë vazhdar me sukseset e tyre në xhudo, ku falë tyre Kosova mori tri medalje, dy të...

Hendboll: Spanjës i merret kampionati nëse nuk respektohet Kosova

0
Federata Ndërkombëtare e Hendbollit (IHF) ka reaguar menjëherë pas letrës që i ka dërguar Federata e Hendbollit të Kosovës, lidhur me diskriminimin...

Spanja sërish injoron Kosovën, e paraqet pa flamur në Botërorin e hendbollit

0
Spanja vazhdon të mos e njoh shtetin e Kosovës dhe ka vazhduar me veprimet e turpshme edhe në sportin e hendbollit.

Loriana Kuka rrëmben medaljen e argjendtë në Maroko

0
Loriana Kuka e ka fituar medaljen e argjendtë në Maroko. Përfaqësueses së Kosovës në Xhudo i është shtuar...