Pacquiao kampioni më i vjetër ndonjëherë i peshave të lehta, humbja e parë për...

0
Boksieri filipinas, Many Pacquiao, ka fituar ndaj Superkampionit të WBA-së, Keith Thurman për t’u bërë kampioni më i vjetër ndonjëherë ne peshta...

Boksierët kosovarë fitojnë pesë medalje në Kampionatin Ballkanik

0
Një e artë, dy të argjendta dhe dy të bronzta është numri i medaljeve të fituara nga Kombëtarja e Kosovës në boks...

Kuka kalon në finalen e Grand Prix Marrakech

0
Loriana Kuka po zhvillon një turne të jashtëzakonshëm në Marok, në Grand Prixin e Marrakech. Xhudistja nga Kosova ka...

Distria arrin në gjysmëfinale të Botërorit

0
Xhudistja kosovare Distria Krasniqi ka arritur të kualifikohet në gjysmëfinale të Botërorit të xhudos që po mbahet në Tokio.

Khabib ka gati befasinë e madhe

0
Khabib Nurmagomedov ka sjell një befasi për fansat. Khabib Nurmagomedov dëshiron që për këtë fundvit tu sjell fansave një dhuratë të çmuar nga ai.Boksieri i...

Nora Gjakova fiton medaljen e artë në Gjeorgji

0
Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka triumfuar në Grand Prixin e mbajtur në Gjeorgji, në qytetin e Tbilisi. Triumfi i...

Loriana Kuka eleminohet qysh në raundin e parë

0
Ëndrra e Loriana Kukës për medaljen e artë, ka përfunduar qysh në garën e saj të parë. Kuka po garonte në Grand Prix-in e Holandës,...

Edhe Distria Krasniqi fiton medale në Tunizi

0
Distria Krasniqi nuk ka arritur të fitojë medaljen e artë në turneun ‘Tunis Grand Prix’ që po mbahet në Tunizi. Xhudisjta kosovare është mposhtur në...

Sportisti turk fiton medalje ari në Kampionatin e Xhudos për atletët me sindromën Down

0
Në Kampionatin Botëror të Xhudos për atletët me sindromën Down që vazhdon në Portugali, sportisti turk Talha Ahmet Erdem ka fituar medalje...

Pingpongistët kosovarë të argjend në Maltë

0
Në turneun ndërkombëtar që po zhvillohet në Maltë, pas një ndeshje të barabartë, juniorët u stolisën me medalje të argjendtë.