Babai dhe vajza shpëtohën në Hatay, një javë pas tërmeteve

0
Ekipet e shpëtimit kanë shpëtuar një baba dhe një vajzë nga rrënojat në provincën Hatay të Turqisë, një javë pas tërmeteve shkatërruese që kanë...

8 ushqime që ju ndihmojnë të fitoni imunitet gjatë periudhës së gripit

0
Supë pule Siguron lëngjet e nevojshme për të ndihmuar në luftën kundër viruseve Agrumet Vitamina C është një antioksidant që ndihmon në forcimin e imunitetit. Përpiquni...

Grabitje spektakolare në aeroportin më të madh të Parisit

0
Një person i pastrehë mori 300 mijë euro pasi u vërdallos në një magazinë të mbyllur në aeroportin kryesor të Parisit. Burri, i cili besohet...

Izraeli kundërshton ashpër raportin e HRW

0
Zyrtarët izraelitë kundërshtojnë ashpër akuzat e Organizatës ndërkombëtare për të drejtat e njeriut Human Rights Watch (HRW) për aparteid ndaj palestinezëve. Ministri i Çështjeve Strategjike...

2022-ta me statistika shqetësuese sa i përket vrasjeve në Kosovë

0
Shqetësuese në shumë raste vazhdon të mbetet siguria në vend. E gjithë kjo për shkak të numrit të madh të armëve të cilat vazhdimisht...

5 Ushqimet që parandalojnë Migrenën

0
Dhimbjet e migrenës, për atë që i ka provuar, janë më të tmerrshmet. Këto dhimbje janë paralizuese dhe shoqërohen me të vjella e ndjeshmëri...

Kirgistan, vendoset gurthemeli i kompleksit dhe xhamisë me kapacitet për 20 mijë persona

0
Pranë kryeqytetit të Kirgistanit, Bishkek, është vënë gurthemeli i një kompleksi dhe xhamie me kapacitet prej 20 mijë personash, raporton Anadolu. Xhamia dhe kompleksi po...

Mrekulli, Bledari i hedhë hapat e parë pas 7 vjetësh (Video)

0
Bledar Qevani nga Hasi i Prizrenit pas shtatë vjetësh ka hedhur hapin e parë, ngase deri më tani ishte i palëvizshëm. Kjo mrekulli e ndodhur...

Ashdown: Shkëmbimi i territoreve Kosovë-Serbi, rrugë e shtruar me rrezik

0
Ish-përfaqësuesi i lartë ndërkombëtar në Bosnje dhe Hercegovinë, Paddy Ashdown, thotë se ideja për shkëmbimin e territoreve midis Kosovës dhe Serbisë është një “rrugë...

May në kërkim të mënyrës për zhbllokimin e Brexit

0
Kryeministrja britanike, Theresa May është në kërkim të një mënyre për zhbllokimin e Brexit. Marrëveshja e arritur nga May me Bashkimin Europian u refuzua nga deputetët...