Distria Krasniqi siguron medaljen në Grand Prix të Portugalisë, mposht portugezen në gjysmëfinale

Distria Krasniqi nuk do të kthehet pa medalje nga Grand Prixi që po mbahet në Portugali.

Xhudistja kosovare, në garën e saj në kategorinë -52 kilogramë arriti që të sigurojë një medalje, shkruan lajmi.net.

Disi mposhti në gjysmëfinale garuesen portugeze, Joana Diogo, dhe tashmë do të pres për të njohur kundërshtaren e saj në finale.

Diogo mori e para një pikë pasi rrëzoi Disin, por kosovarja ju përgjigj me recetën e njëjtë për të barazuar shifrat.

Fundi i përballjes i takoi po ashtu kosovares, e cila ishte më kërkuese në këtë duel. Ajo fitoi me IPPON 16 sekonda para fundit të duelit.E arta olimpike synon tashmë të artën në Portugali, në Grand Prix