Formacionet zyrtare: Villarreal kërkon të shkruajë histori, Man Utd të “shpëtojë” sezonin

Me fillim nga ora 21:00 do të luhet ndeshja e madhe finale e Ligës së Evropës mes Villarreal dhe Manchester United.

Villarreal nuk kanë arritur asnjëherë në historinë e tyre ta fitojnë këtë trofe, prandaj do të jenë të super-motivuar për këtë takim, shkruan lajmi.net.

Në anën tjetër, “Djajtë e Kuq” kanë nevojë për të fituar një trofe, në mënyrë që sezoni i tyre të përfundojë me sukses e jo si një dështim.

Formacionet zyrtare:

Villarreal:

Image

Man Utd:

Ndeshja do të luhet në stadiumin Stadion Miejski në Gdansk, në Poloni, ku do të jenë të pranishëm rreth 9,000 tifozë.