Futbollisti ganez Christian Atsu u raportua i zhdukur në Turqi pas tërmeteve

Christian Atsu

Lojtari i kombëtares së futbollit të Ganës, Christian Atsu raportohet se është zhdukur në Turqi pas tërmeteve.

31-vjeçari – i cili më parë kishte luajtur me Newcastle United, Everton dhe Porto – ka luajtur për Hatayspor në Antakya në Super Ligën Turke që nga shtatori.