Ballina Auto Hajnat në Alabama kryejnë vjedhje në një autosallon – marrin vetura në...

Hajnat në Alabama kryejnë vjedhje në një autosallon – marrin vetura në vlerë prej 1.2 milion dollarë

Një autosallon në Arab të Alabamas, SHBA, ka pësuar humbje prej 1.2 milion dollarë, pasi që brenda natës janë vjedhur vetura të reja.

Policia lokale ka njoftuar se në listën e veturave të vjedhura gjenden Dodge Challenger SRT Demon 170, një prej modele më të kërkuara në muajt e fundit, transmeton Telegrafi.

Përveç kësaj, janë vjedhur 300 çelësa të veturave, nga North Chrysler Jeep Dodge Ram dhe North Country Ford kanë njoftuar se janë vjedhur tetë vetura dhe një kamionçinë përfshirë modele unike siç është Dodge Challenger SRT, Demon 170, Ram 1500 TRX dhe Ford Bronco Raptor.

Hajnat vendosën të kryejnë vjedhjen në mënyrën klasike – thyen dritaret me gurë. U futën në dhomën e sigurisë dhe fikën kamerat, kanë fshirë pamjet duke mos lënë as edhe një gjurmë.

Policia deri më tani ka arritur të gjej dy vetura të vjedhura, por lokacioni i tjerave mbetet i panjohur për autoritetet e sigurisë. /Telegrafi/

Exit mobile version