Ballina Lajmet Rajon dhe Botë Izraeli thotë se do të vazhdojë luftën në Gaza “me forcë të...

Izraeli thotë se do të vazhdojë luftën në Gaza “me forcë të plotë”

Mossad ka lëshuar një deklaratë përmes Zyrës së Kryeministrit izraelit për negociatat e armëpushimit në Gaza, duke pretenduar se Hamasi hodhi poshtë propozimin e paraqitur nga ndërmjetësit.

“Izraeli do të vazhdojë të përpiqet të realizojë objektivat e luftës me Hamasin me forcë të plotë dhe të mos lërë gur pa lëvizur për të kthyer menjëherë 133 pengjet nga Gaza”, thuhet në deklaratë.

Exit mobile version