Manchester United në sulm, synon pesë lojtarët gjatë verës (Foto)

Me vetëm një garë ku mund të fitojnë trofe, në Kupën FA, me vendin e dytë në Ligën Premier dhe të eliminuar nga Ligën e Kampionëve, Manchester United po mendon për përforcime.

Më asnjë trofe të madhe të fituar nga sezonin 2012/13, United sezonin  e ardhëm do të synojë shumë.

Jose Mourinho ka bërë gati listën e përforcimeve ku janë pesë lojtarë në listë.

Jorginho

I pari në listë është mesfushori organizativ i Napolit, Jorginho. Ai është kthyer në njërin prej mesfushorëve më të mirë në Serie A.

Në sezonin 2016-17, Jorginho ka kompletuar 98 pasime për ndeshje. Ai është i pari në pesë ligat me 92.6% për qind të pasimeve.

Ai mund të luajë në mes me Nemanja Maticin dhe Paul Pogban.

Ryan Sessegnon

I riu i kthyer në njëri prej lojtarëve më të përfolur në Angli, Sessegnon, shihet si zëvendësuesi Luke Shaw.

Luke Shaw do të largohet nga Manchester United, pasi nuk pëlqehet nga Jose Mourinho.

I riu i Fulham , mund të luajë edhe në krahë të sulmit pasi ka shënuar 14 gola.

Raphael Varane

Lojtar që u gradua nga Jose Mourinhote Real Madrid, por mbrojtësi dhe trajneri mund të bëhen bashkë.

Pritet të bëhet një dyshe e fort me Eric Baillyn.

Toby Alderweireld

Mbrojtësi i Tottenham, Alderweireld, mund të jetë një tjetër përforcim.

Belgu është në bisedime për kontratën e re, por ende nuk është nënshkruar. Ai mund të përfundojë te United.

Willian

Mourinho e pëlqen shumë brazilianin që nga koha kur kanë qenë bashkë te Chelsea.

Ai është lojtar që shënon gola, pasi deri më tani ka gjetur rrjetën 13 herë