Ministri i Jashtëm italian sot në Prishtinë, takon Osmanin dhe Konjufcën

Ministri i Punëve të Jashtme të Italisë, Luigi Di Maro, do të arrijë sot në Prishtinë.

Ai do të pritet fillimisht nga homologu i tij kosovar, Glauk Konjufca, njofton Klan Kosova.

Pas vizitës së tij në MPJ në ora 14:00, ndërsa një orë më vonë Di Maro do të takojë edhe kryetaren e Kuvendit, Vjosa Osmani.

Di Maio vjen në Kosovë pas vizitës në Serbi dhe në Maqedoninë e Veriut.