Ballina Lajmet Kosovë Nis “Marshi për Drejtësi”, mijëra qytetarë mblidhen në sheshet e Prishtinës

Nis “Marshi për Drejtësi”, mijëra qytetarë mblidhen në sheshet e Prishtinës

Ka filluar “Marshi për Drejtësi” në mbështetje të ish-krerëve të UÇK-së të cilët po mbahen në Hagë.

Mijëra qytetarë janë mbledhur shesheve të Prishtinës dhe kanë marshuar nga sheshi “Zahir Pajaziti” në Prishtinë drejt sheshit “Skënderbeu”.

“Drejtësi jo politikë”, “Liria ka emër”, “Marshojmë për Drejtësi”, janë disa nga parullat e shpalosura në këtë marsh.

Ndërsa po brohoritet për UÇK-në, Hashim Thaçin dhe të tjerët që po mbahen në Hagë e po ashtu është lëshuar muzikë patriotike.

Exit mobile version