Rajon dhe Botë

SPORT

Artikuj

Dispozita e leximit të Kur’anit për gruan gjatë ciklit menstrual

0
Kohëve të fundit është shtuar debati dhe diskutimi rreth leximit të Kur’anit nga gruaja me cikël menstrual, qoftë si Kur’an (mus’hafi), telefon ose këndim...

Me maska e distancë falet namazi teravisë në Kosovë dhe Shqipëri

0
Në xhamitë në Shqipëri dhe Kosovë është falur namazi i teravisë së parë në prag të fillimit të muajit të shenjtë të Ramazanit, raporton...

Rubini dhe nata e parë e Ramazanit

0
Rubini ishte një i ri australian, rrëfimi për të cilin fillon prej kohës kur ai ishte në vitin e parë të studimeve në universitet. Viti...

Jetë / Shëndetësi

Shkencëtari japonez: Agjërimi I Ramazanit parandalon kancerin.

0
Laureat japoneze Nobel Joshinori Ohsumi tregon se si trupi pastrohet nga qelizat e panevojshme gjatë...

6 Arsye përse lëkura juaj ka nevojë për Vitaminë C

0
Vitamina C mban fronin e ushqyesve më të nevojshëm për organizmin, imunitetin por edhe shëndetin...

Vaji i peshkut për shëndetin e fëmijëve

0
Fëmijëria është një nga periudhat më kritike në jetën e njeriut. Pikërisht në këtë kohë, ushqyerja...

Pse është e rëndësishme vitamina D gjatë kësaj periudhe

0
Eshtë shumë e rëndësishme të qëndroni të shëndetshëm, aq më tepër gjatë periudhës sezonit gripal...

Pse është më e vështirë rënia në peshë pas Moshës 40 dhe çfarë duhet Të Bëni

0
Pas të dyzetave, njeriu e ka më të vështirë për të humbur në peshë, pavarësisht...

Teknologji

Apple mban një eveniment më 20 Prill, priten iPad dhe AirPods...

0
Gjithashtu është e hapur mundësia që Apple të zbulojë një Apple Pencil, iPad Mini, AirPods, Apple TV e madje edhe ridizajnimin e shumë pritur...

Auto

Prezantohet zyrtarisht Mercedes EQS – Luks i jashtëzakonshëm e brendësi e...

0
Limuzina elektrike luksoze duhet të gjejë blerës të pasur sepse ka një dizajn veçanërisht të efektshëm dhe komoditet të shkëlqyeshëm. Sipas deklaratave të veta, Mercedes...

Kuriozitete

Krijuesi misterioz i Bitcoin një nga njerëzit më të pasur në...

0
Krijuesi misterioz i monedhës virtuale Bitcoin besohet se është një prej personave më të pasur të botës, me një pasuri prej 44 miliardë Paund....

Opinione

Receta e ditës