Rajon dhe Botë

SPORT

Artikuj

Mbi 120 mijë qytetarë humbën punën gjatë pandemisë

0
Konfirmimi i rasteve të para me COVID-19 në Kosovë jo vetëm që ndikoi në shëndetin e shumë qytetarëve e u mori jetën shumë prej...

Nata e fundit në shpellë

0
Atëbotë, në Hixhaz ekzistonte një qytet, Beke, i vetmi që kishte faltore të shenjtë. Vendi i kësaj faltoreje ishte i lashtë aq sa ishte...

1 Maji i gjen punëtorët në Kosovë në gjendje jo të...

0
Dita Ndërkombëtare e punëtorëve - Një Maji, punëtorët kosovarë po i gjen në gjendje jo të mirë. Kryetari i Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të...

Jetë / Shëndetësi

5 arsye për të pirë çaj të gjelbër

0
Pirja e një gote çaj të gjelbër në ditë mund të bëjë mrekullira në trupin...

Pse vaji Origano është ideal për dhimbjet e fytit!

0
Po sikur t’ju  themi se një nga trajtimet  më të mira për ftohjet dhe problemet...

Përziej kripë deti me vaj ulliri dhe thuaj lamtumirë dhimbjes së gjymtyrëve gjymtyrët

0
Ka shumë përbërës natyror që mund të trajtojnë dhimbjen e gjymtyrëve që lidhet shpesh me...

7 përfitime shëndetësore të majdanozit

0
Majdanozi është kultivuar nga njeriu për dy mijë vjetët e fundit, dhe fillimisht është përdorur...

Çaji Melissa për gjumë të rehatshëm!

0
Gjumi është  faktori numër një i mirëqenies sonë. Nëse flemë të paktën 7 orë, atëherë hedhim...

Teknologji

Amazon me 44 miliardë euro shitje në Evropë paguan zero taksa

0
Filiali i Luksemburgut menaxhon shitjet në Britani, Francë, Gjermani, Itali, Holandë, Poloni, Spanjë dhe Suedi si dhe numëron 5,262 punonjës me paga total prej...

Auto

Volkswagen do të dizajnojë vetë procesorët e makinave autonome

0
Ashtu si Apple dhe Tesla, një gjë e tij do ti jepte VW kompentencë më të lartë në përcaktimin e procesorëve që ka nevojë. Volkswagen...

Kuriozitete

Kuriozitete për vaksinat, nga vijnë dhe ku shkojnë

0
SHBA-ja ka administruar gjithashtu dozat më të shumta deri më tani, me 23% të totalit global Bota kaloi një fazë shumë të rëndësishme të vaksinës...

Opinione

Receta e ditës