Pendarovski shpreh ngushëllime familjarëve të viktimave nga tërmeti në Turqi

RMV: Presidenti i shtetit Stevo Pendarovski ka reaguar pas tërmetit të fuqishëm në Turqi, raporton SHENJA.

“I shpreh ngushëllimet më të thella familjeve të të vdekurve, Presidentit Recep Tayyip Erdoğan dhe popullit turk në këto momente të vështira pas tërmetit të tmerrshëm që goditi Turqinë.

Të lënduarve u uroj shërim të shpejtë”, ka shkruar Pendarovski.