Ballina Lajmet Rajon dhe Botë Pentagoni: Shtëpia e Bardhë dhe përfaqësuesit izraelitë diskutojnë situatën në Rafah

Pentagoni: Shtëpia e Bardhë dhe përfaqësuesit izraelitë diskutojnë situatën në Rafah

Zëdhënësi i Pentagonit, Patrick Ryder, ka bërë të ditur se Shtëpia e Bardhë dhe përfaqësuesit izraelitë kanë diskutuar situatën në qytetin Rafah të Rripit të Gazës, transmeton Anadolu.

“Shtëpia e Bardhë sot priti një seancë me përfaqësues të lartë izraelitë për të diskutuar situatën në Rafah”, u tha gazetarëve Ryder.

Ryder shtoi se një lexim nga diskutimi do të dalë më vonë gjatë ditës.

“Pozicioni ynë nuk ka ndryshuar për sa i përket rëndësisë së garantimit që ndihma humanitare dhe siguria civile të merren parasysh derisa Izraeli kryen operacionet kundër Hamasit”, theksoi ai.

Exit mobile version