Polici francez qellon me snajper dy persona gjate fjalimit te Francois Hollande

Nje polic francez ka qelluar aksidentalisht me snajper dy persona, transmeton BBC. Personat e qelluar gabimisht jane jashte rrezikut per jete. Gjuajtja ne drejtim te tyre erdhi gjate nje fjalimi te presidentit francez Francois Hollande.

Sipas njoftimeve nga mediat lokale, te plagosurit jane nje kamarier dhe nje punonjes i nje kompanie trenash, ku njeri eshte qelluar ne kembe dhe tjetri ne kyçin e këmbës.

LAs presidenti francez nuk mbeti pa u shqetesuar nga te shtenat, dhe u shpreh “shpresoj te mos jete dicka serioze”.

 

Tashme zyrtaret francez kane nisur procesin e hulumtimit. /MESAZHI/