Ballina Lajmet Rajon dhe Botë Presidenti Erdoğan: Nuk do ta harrojmë kurrë Srebrenicën

Presidenti Erdoğan: Nuk do ta harrojmë kurrë Srebrenicën

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, përkujtoi viktimat e gjenocidit të Srebrenicës në 28-vjetorin e kësaj ngjarjeje, transmeton Anadolu.

“U shpreh ngushëllimet e mia të sinqerta familjeve të mërzitura të dëshmorëve tanë dhe të gjithë vëllezërve dhe motrave të mia boshnjakë në 28-vjetorin e Gjenocidit të Srebrenicës, i cili la një njollë të zezë në historinë e njerëzimit. Nuk do ta harrojmë kurrë Srebrenicën, në mënyrë që të mos përjetojmë më mizori të ngjashme”, ka shkruar Erdoğan në rrjetet sociale.

Exit mobile version