Presidenti Erdoğan zhvillon bisedë telefonike me princin saudit Salman

Erdoğan në bisedë mori informacione lidhur me situatën shëndetësore të mbretit të Arabisë Saudite i cili ndodhet në spital për kontroll shëndetësor dhe i përcolli të shkuara dhe i uroi shërim të shpejtë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan zhvilloi bisedë telefonike me princin e kurorës të Arabisë Saudite, Mohammed bin Salman, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në një deklaratë nga Drejtoria e komunikimeve të Presidencës thuhet se presidenti Erdoğan në bisedë mori informacione lidhur me situatën shëndetësore të mbretit të Arabisë Saudite, Salman bin Abdulaziz Al Saud i cili ndodhet në spital për kontroll shëndetësor dhe i përcolli të shkuara dhe i uroi shërim të shpejtë.

Në bisedë u diskutuan edhe çështjet rajonale si dhe marrëdhëniet Turqi-Arabi Saudite. /aa