Rama në Prishtinë, pritet nga Kurti nën organizimin e një ceremonie shtetërore

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tashmë ka pritur kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama me një ceremoni shtetërore të organizuar në qendër të shesheve.

Në pritje të Ramës janë edhe shumë zyrtarë qeveritarë dhe nga Kuvendi i Kosovës.Duhet përkujtuar që vizita e Ramës në Prishtinë po realizohet në një periudhë mjaftë të tensionuar të vendit, por edhe të Ballkanit në përgjithësi.

Raporti Kurti-Rama gjatë vitit dy viteve të fundit ka qenë thuajse gjithnjë i komentuar, e shpesh herë edhe i tensionuar, shkruan lajmi.net.Kryeministri Rama pritet që gjatë ditës të zhvillojë takime të ndryshme me drejtuesit e vendit, por edhe ata nga opozita.