Ballina Sport Futboll Ronaldo i kërkon Juves që të nënshkruajë me portugezin e Barcelonës

Ronaldo i kërkon Juves që të nënshkruajë me portugezin e Barcelonës

Cristiano Ronaldo dëshiron edhe një tjetër bashkatdhetar të tij te kampionët e Italisë.

Transferimi i bujshëm i kësaj vere, pesë herë fituesi i “Topit të Artë”, i ka kërkuar Juventusit që të sulmojë Barcelonën për Andre Gomes, sipas “Don Balon”.

Ky raport mediatik pohon besimin e plotë të Ronaldos, se bashkëlojtari i tij në kombëtaren luzitane do të përshtatej në mënyrë të përkryer me skemat dhe futbollin që preferon trajneri Massimiliano Allegri.

Pavarësisht nga betejat e tij me Barcelonën, ish-ylli i Real Madridit mendon se mund ta ndihmojë 24-vjeçarin të arrijë potencialin që panë klubet më të mira të La Liga-s, që e ndiqnin atë në vendin e parë të merkatos.

Exit mobile version