Ballina Lajmet Rritet në 27 numri i civilëve azerbajxhanas që humbën jetën nga sulmet...

Rritet në 27 numri i civilëve azerbajxhanas që humbën jetën nga sulmet e Armenisë

Numri i civilëve që humbën jetën nga sulmet e ushtrisë së Armenisë ndaj vendbanimeve civile të Azerbajxhanit është rritur në 27, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në deklaratën nga Kryeprokuroria e Azerbajxhanit thuhet se ushtria armene vazhdon sulmet ndaj vendbanimet civile të Azerbajxhanit.

Sipas të dhënave të fundit, numri i civilëve të vdekur nga 27 shtatori është rritur në 27 ndërsa numri i të plagosurve ka shkuar në 141.

Gjithashtu në sulme janë dëmtuar 376 banesa dhe 63 ndërtesa të institucioneve.

Exit mobile version