Ballina Auto Rrjeti i dyqaneve 7-Eleven lançon rrjetin e vet të karikimit të shpejtë...

Rrjeti i dyqaneve 7-Eleven lançon rrjetin e vet të karikimit të shpejtë të veturave elektrike

Rrjeti i dyqaneve 7-Eleven ka zbuluar shtesën e tij më të fundit në ofertat e saj të shitjes me pakicë, 7Charge, një rrjet dhe aplikacion i pronarit të karikimit të veturave elektrike që ofron një përvojë të përshtatshme dhe të besueshme me karikim të shpejtë.

Kompania synon të ndërtojë një nga rrjetet më të mëdha dhe më të përshtatshme të veturave elektrike (EV) të karikimit të shpejtë të çdo shitësi me pakicë

Rrjeti 7Charge do të jetë në dispozicion në dyqane të zgjedhura 7-Eleven në SHBA dhe së shpejti do të zgjerohet në Kanada. Rrjeti tashmë po ofron shërbime të tarifimit të shpejtë në disa lokacione në Florida, Teksas, Kolorado dhe Kaliforni, raporton Arena EV.

Në fakt, rrjeti i karikimit 7Charge i lejon klientët të karikojnë çdo markë dhe model të veturave elektrike të cilat janë në përputhshmëri me llojet e zakonshme të prizës CHAdeMO ose Sistemit të Kombinuar të Karikimit (CCS), dhe aplikacioni 7Charge ofron një nivel të ri komoditeti dhe koordinimi për klientët që kërkojnë një përvojë të pandërprerë tarifimi dhe pagese.

Aplikacioni do t’i lejojë klientët të paguajnë për shërbimet e tarifimit përmes pajisjeve të tyre celulare, duke e bërë përvojën më të lehtë.

Presidenti dhe drejtori ekzekutiv i 7-Eleven, Joe DePinto, tha: “Për më shumë se 95 vjet, 7-Eleven ka sjell inovacion në mënyrë që t’i përmbushë nevojat e klientëve tanë – duke ofruar komoditet ku, kur dhe si e duan ata. Tani, ne po sjellim edhe një inovacion për të takuar klientët tanë atje ku janë duke zgjeruar biznesin tonë në mënyrë që drejtuesve të automjeteve t’u ofrojmë sot komoditetin të së ardhmes”.

Exit mobile version