Ballina Lajmet Rajon dhe Botë SHBA, ky burre me ngjyre akuzohet padrejtesisht per perdhunim, por videoja deshmon...

SHBA, ky burre me ngjyre akuzohet padrejtesisht per perdhunim, por videoja deshmon te kunderten

Një ngjarje që ka trondit publikun amerikan është transmetuar sot edhe në mediat online, ku një shofer me ngjyrë, që besohet se ishte mysliman, është akuzuar rrejshëm se ka dashur të përdhunojë pasagjeren.

Shoferi, identiteti i të cilit mbetet i panjohur, ka dalur sot me deklaratë në youtube ku shpjegon se kompania Uber, të cilës edhe i përket, e ka shpërblyer atë me dhurata për ruajtjen e gjakftohësisë.

Gruaja e cila e kishte akuzuar për përdhunim kishte tentuar të përfitojë, por cdo gjë kishte qenë e regjistruar në video. Më pas në video tregohej ku shoferi kishte ruajtur qetësinë pavarësisht fyerjeve raciste që u ishin bërë nga pasagjerja. /MESAZHI/

Exit mobile version