Siri, nga sulmet ajrore ruse humbin jetën 8 civilë në Idlib

Të paktën 8 civilë, duke përfshirë edhe 5 fëmijë, kanë humbur jetën në sulmet ajrore ruse në provincën veriperëndimore të Sirisë, Idlib, ku janë të ndaluara aktet e dhunës, njoftoi Mbrojtja Civile (Helmetat e Bardha), transmeton Anadolu Agency (AA). Monitoruesit e avionëve luftarakë të opozitës siriane thanë se avionët rusë kanë goditur qytetin Saraqib dhe … Continue reading Siri, nga sulmet ajrore ruse humbin jetën 8 civilë në Idlib