Stafi i agjencisë turke mbyllë syrin në mbështetje të vogëlushit sirian (Foto)

Stafi i agjencisë së shquar turke të lajmeve, Anadolu Agency, mbulojnë njërin sy në shenjë solidariteti me fëmijën sirian Karim, i cili humbi nënën e tij dhe njërin sy, si pasojë e bombardimeve të regjimit të Bashar Al Asadit.

Në Twitter dhe Facebook tani është duke u zhvilluar një fushatë online e quajtur “#SolidarityWithKarim“, fushatë e cila ka gjetur mjaft përkrahje.

Por pavarësisht përpjejkeve nga ana e Turqisë dhe fushatave të grupeve të të drejtave të njeriut, shumë rajone të Sirisë bombardohen vazhdimisht nga regjimi i Assad dhe nga Rusia. /MESAZHI/