Ballina Lajmet Rajon dhe Botë Turqia kryen stërvitje zjarri me raketa mbrojtëse nëndetëse

Turqia kryen stërvitje zjarri me raketa mbrojtëse nëndetëse

Marina e Turqisë zhvilloi me sukses një stërvitje zjarri me raketa mbrojtëse nëndetëse si pjesë e trajnimit të mbrojtjes nëndetëse, bëri të ditur sot Ministria e Mbrojtjes Kombëtare, transmeton Anadolu Agency (AA).

Ministria në një deklaratë në Twitter tha se korveta e Turqisë TCG BODRUM gjuajti me sukses raketën në Detin Egje më 22 dhjetor.

Exit mobile version