Universiteti amerikan: Osmani vazhdon të demonstrojë aftësi të forta drejtuese

Universiteti i Drejtësisë në Pittsburgh të Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka shkruar për kryetaren e re të Kuvendit, Vjosa Osmanin.

Ky universitet ka theksuar se Osmani është gruaja e parë që mban këtë pozitë dhe deputetja më e re në parlament që e drejton atë institucion, njofton Klan Kosova.

“Vjosa vazhdon të demonstrojë aftësi të forta drejtuese dhe sukses në promovimin e një të ardhme më të mirë për Kosovën”.

Kujtojmë se Vjosa Osmani është ligjëruese në Universitetin e Drejtësisë në Pittsburgh.