Ballina Lajmet Rajon dhe Botë 174 të burgosur arratisen nga një burg në Haiti

174 të burgosur arratisen nga një burg në Haiti

Të paktën një roje e burgut dhe nje i burgosur u vra dhe dy të tjerë u plagosën në burgun e Arcahaie, gjatë arratisjes nga burgu i 174 te burgosurve në një burg në Haiti, citon drejtori e këtij burgu.

“Njësitë e forcave speciale të policisë janë në vendngjarje për të rendosur rendin”, deklaroi zyra e kryeministrit në një deklaratë.

Autoritetet refuzuan të konfirmonin numrin e saktë të të arratisurve dhe viktimave.

Exit mobile version