Ballina Lajmet Rajon dhe Botë 18 të vdekur nga rrëzimi i autobusit

18 të vdekur nga rrëzimi i autobusit

Një autobus turistësh humbi kontrollin dhe ra në cep të rrugës, duke vrarë të paktën 18 vetë dhe duke plagosur dhjetëra të tjerë. Ngjarja tragjike ndodhi në Tajlandë

Rrjeti televiziv Thai PBS raportoi se përveç të vdekurve, 33 pasagjerë u lënduan në aksident.

Raporti thotë se pasagjerët po ktheheshin  nga një ekskursion në distanca të largëta në krahinën bregdetare të Chanthaburi, që kufizohet me Kamboxhian.

Statistikat nga Organizata Botërore e Shëndetësisë tregojnë se Tailanda ka shkallën e dytë më të lartë të fatkeqësive të trafikut, pas Libisë. /MESAZHI/

Exit mobile version