Ballina Sport Futboll 20 yjet që mund të transferohen falas në fund të sezonit

20 yjet që mund të transferohen falas në fund të sezonit

Një tjetër sezon fantastik në futboll po shkon drejt fundit, dhe skuadrat kanë filluar të shpalosin objektivat e tyre në tregun e transferimeve.

Derisa një pjesë e skuadrave vazhdojnë të bëjnë ndikimin e tyre duke shpenzuar shuma të mëdha, ka edhe prej tyre që lojtarë të mirë mund të marrin falas.

Një numër i madh i lojtarëve do të jenë pa kontrata në fund të sezonit, dhe do të jetë një mundësi e mirë që ata lojtarë të transferohen pa paguar asgjë.

Në mesin e këtyre lojtarëve është edhe David De Gea, që ende nuk ka arritur një marrëveshje për vazhdimin e kontratës me Manchester United.

Adrien Rabiot është po ashtu lojtar pa kontratë në fund të sezonit, për të vazhduar me Arjen Robben dhe Franck Ribery.

David De Gea (Manchester United)

Adrien Rabiot (PSG)

Ander Herrera (Manchester United)

Yacine Brahimi (Porto)

Diego Godin (Atletico Madrid)

David Luiz (Chelsea)

Juan Mata (Manchester United)

Hector Herrera (Porto)

Nacho Monreal (Arsenal)

Olivier Giroud (Chelsea)

Daniel Sturridge (Liverpool)

James Milner (Liverpool)

Danny Welbeck (Arsenal)

Max Kruse (Werder Bremen)

Andreas Pereira (Manchester United)

Matteo Darmian (Manchester United)

Gary Cahill (Chelsea)

Alberto Moreno (Liverpool)

Franck Ribery

Arjen Robben

Exit mobile version