Ballina Lajmet Kosovë Ambasadorët e QUINT-it i shkojnë në zyre Kurtit

Ambasadorët e QUINT-it i shkojnë në zyre Kurtit

Është zhvilluar një takim mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe ambasadorëve të QUINT-it.

Për këtë takim, nuk kishte pasur njoftim paraprak dhe i pari i Qeverisë së Kosovës këtë e njoftoi vetëm pak momente para nisjes së tij.

Takimi i Kurtit me ambasadorët e QUINT-it vjen vetëm disa orë para se ai ta pres në Qeveri emisarin e BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak.

Momentumi i këtyre takimeve mund të përshkruhet si i një rëndësie madhore shkaku i intensifikimit të presionit ndërkombëtar mbi Asociacionin.

Exit mobile version