Ballina Sport Euro2020 Anglia – Danimarka, formacionet zyrtare

Anglia – Danimarka, formacionet zyrtare

nglia dhe Danimarka do të përballen në kuadër të gjysmëfinales së “Euro 2020”.

Anglia dhe Danimarka do të përballen në kuadër të gjysmëfinales në “Wembley”, ku në rast të avancimit në finale i pret Kombëtarja e Italisë, shkruan lajmi.net.

Këto dy Kombëtare u ndeshën vitin e kaluar në kuadër të Ligës së Kombeve ku prej dy ndeshjeve, Danimarka kishte fituar një dhe një herë ishin ndarë baras.

Asnjë lojtar nuk do të mungojë për Kombëtaret, për Anglinë lajm i mirë është edhe rikthimi i Sakas.

Formacionet zyrtare të Kombëtareve./Lajmi.net/

Anglia: Pickford, Walker, Shaw, Rice, Stones, Maguire, Kane, Sterling, Phillips, Mount, Saka.

Danimarka: Schmeichel, Vastergaard, Kjaer, Maehle, Christensen, Delaney, Braithwaite, Dolberg, Damsgaard, Stryger, Hojbjerg.

Exit mobile version