Ballina Sport Euro2020 Anglia kalon në finale të “Euro 2020” pas vazhdimeve

Anglia kalon në finale të “Euro 2020” pas vazhdimeve

Ka përfunduar ndeshja pas 120 minutave ndërmjet Anglisë dhe Danimarkës.

Dramë në “Wembley” të Londrës kishte ku u ndeshën në kuadër të gjysmëfinales së “Euro 2020”, Anglia dhe Danimarka.

Ndeshja në kohën e rregullt përfundoi baras me golat e Damsgaard dhe autogoli i Simon Kjaer.

Mirëpo në vazhdime, anglezët arritën ta gjejnë golin e “shumëpritur” në minutën 103-të.

Ishte Raheem Sterling i cili me një depërtim nga ana e djathtë u rrëzua në zonë në min 102-të.

I pasaktë nga penaltia u tregua Harry Kane por më pas shënoi golin e avantazhit në min 103′ nga topi i kthyer.

Rezultati përfundimtar pas 120 minutash, Anglia 2-1 Danimarka.

Tani, Anglia do të përballet me Italinë në finale të “Euro 2020” të dielën.

Exit mobile version