Ballina Sport Futboll Argjentinë – Francë, formacionet zyrtare

Argjentinë – Francë, formacionet zyrtare

Më fillim nga ora 16:00, do të nis ndeshja finale e Kupës së Botës mes Argjentinës dhe Francës.

Përkundër se ka pasur lajme për mungesa të futbollisteve nga të dyja kampet, trajnerët Scaloni dhe Deschamps, do të hyjnë në fushë me të gjithë futbollistët kryesor.

Argjentina do të udhëhiqet nga Messi, Alvarez e Di Maria, ndërsa Franca Me Mbappe, Girou e Dembele.

Nuk mungojnë as Varane, Upamecano, e Théo Hernandez.

Formacionet zyrtare:

Argjentina: Emiliano Martínez; Molina, Romero, Otamendi, Acuña; Di María, De Paul, Enzo Fernández, Mac Allister; Leo Messi. Julián Álvarez.

Franca: Lloris; Koundé, Varane, Upamecano, Théo Hernandez; Antoine Griezmann, Tchouaméni, Rabiot; Dembélé, Giroud, Mbappé.

Exit mobile version