Ballina Lajmet Rajon dhe Botë Arrestohen 10 persona lidhur me sulmin në “Charlie Hebdo”

Arrestohen 10 persona lidhur me sulmin në “Charlie Hebdo”

Prokuroria në Paris bëri të ditur se janë arrestuar dhjetë persona për të cilët dyshohet se kanë furnizuar me armë njërin nga tre autorët e sulmit ndaj revistës satirike “Charlie Hebdo” dhe marketit në Paris në janar të vitit 2015, ku u vranë 17 persona.

Prokuroria thekson se arrestimet filluan të hënën, ndërsa kanë vazhduar të martën dhe të mërkurën, dhe se në paraburgim janë dhjetë të dyshuar.

Exit mobile version