Ballina Lajmet Kosovë Arrestohet shqiptari që rrahu serbin në Graçanicë

Arrestohet shqiptari që rrahu serbin në Graçanicë

Një shqiptar është arrestuar sot, pasi ka rrahur një serb në fshatin Lapnasellë të Graçanicë.

Polica e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një shqiptar që kishte sulmuar fizikisht një qytetar tjetër serb.

“Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe i është ofruar trajtim mjekësor”, thuhet në njoftimin e Policisë.

 Me vendim të Prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje./Mesazhi/
Exit mobile version