Ballina Sport Futboll Arrihet marrëveshja mes Arsenalit dhe Chelseat për Jorginhon

Arrihet marrëveshja mes Arsenalit dhe Chelseat për Jorginhon

Arsenali raportohet se e ka kompletuar transferimin e Jorginhos nga Chelsea.

Mesfushori italian është pajtuar t’i bashkohet rivalit të Blue në një kontratë një vit e gjysmë, me mundësi vazhdimi edhe për një tjetër vit, raporton Fabrizio Romano.

Chelsea do të përfitojë 20 milionë euro nga shitja e Jorginhos, që kishte vetëm edhe gjashtë muaj kontratë në “Staford Bridge”.

Testet mjekësore tashmë janë aranzhuar për italianin dhe pritet që në orët e pasdites të bëhet zyrtare.

Në anën tjetër, Chelsea ende po punon në transferimin e Enzo Fernandez nga Benfica për shifrën rekorde 120 milionë euro.

Exit mobile version