Ballina Sport Arsenal dhe Liverpool ndajnë pikët në derbin spektakolar

Arsenal dhe Liverpool ndajnë pikët në derbin spektakolar

Ka përfunduar kryendeshja e xhiros së 11-të në Premierligë, e zhvilluar mes Arsenal dhe Liverpool.

Skuadrat luajtën baras 1:1 për të ndarë pikët me njëra tjetrën, shkruan lajmi.net.

Numri i golave nuk ishte pasqyra e vërtetë e takimit. Loja ishte tejet dinamike, e shpejtë dhe me shumë raste shënimi nga të dy skuadrat.

Ndeshja e parë përfundoi pa gola, por me Liverpoolin që i’u anulua një gol në dukje i rregullt.

Pjesa e dytë vazhdoi me tempo të lartë dhe me shumë raste shënimi.

Goli erdhi në minutën e 61’ nga veterani James Milner, i cili me një goditje të saktë zhbllokoi sfidën.

Vetëm 20 minuta më vonë, ishe fantastiku Lacazette i cili realizoi një gol tejet të bukur për të vendosur rezultatin përfundimtar të takimit.

Me këtë barazim Liverpool i jep mundësi Manchester Cityt që me një fitore eventuale nesër të ikën një hap përpara.

Exit mobile version