Ballina Sport Futboll Arsenali kualifikohet në gjysmëfinale të FA Cup

Arsenali kualifikohet në gjysmëfinale të FA Cup

Arsenali ka fituar ndaj Lincoln Cityt me rezultat 5-0 në çerekfinale të FA Cup.

Topçinjtë ishin dukshëm më të mirë pasi takimin e filluan me lojtarët më të mirë në dispozicion.

Goli i parë në takim erdhi nga Theo Walcott në minutat shtesë të pjesës së parë.

Pjesa e dytë ishte festival golash, Olivier Giroud shënoi në minutën e 53-të, pastaj Luke Waterfall në minutën e 58-të shënoi në portën e tij.

Dy golat e fundit u shënuan nga Alexis Sanchez në minutën e72-të nga distanca dhe Aaron Ramsey shënoi në minutën e 75-të.

Kundërshtari i ardhshëm i Arsenalit do të mësohet pas shortit.

Exit mobile version