Ballina Sport Futboll Atletico Madrid fiton derbin ndaj Valencias

Atletico Madrid fiton derbin ndaj Valencias

Në xhiron e shtatë, Atletico arriti që me rezultat 2-0 ta mposht Valencian në shtëpi.

Golat në këtë ndeshje i shënuan: Griezmann dhe Gamerio.

Me këto tre pikë të reja Madrid ngritët në pozitën e parë me 15 pikë, një më shumë se Real Madridi që ka një ndeshje më pak. Kurse Valencia mbetet në kuotën e gjashtë pikëve.

Exit mobile version