Ballina Sport Futboll Barca tregon se nuk është për titull, lëshon dy herë epërsinë ndaj...

Barca tregon se nuk është për titull, lëshon dy herë epërsinë ndaj Celtas

Barcelona nuk ka marrë më shumë sesa një pikë ndaj Celta Vigo.

Xhiroja e 32-të e La Liga nuk ka dhënë më shumë sesa një pikë për Barcelonën, e cila në udhëtim luajti baras 2:2 ndaj Celta Vigo, shkruan lajmi.net.

Goli i parë në këtë ndeshje erdhi nga Luis Suarez, i cili pas asistimit maestral të Lionel Messi, dërgoi topin në rrjetë, në minutën e 20’.

Epërsia e katalanëve u shkri në minutën e 50’, kur në listën e realizatorëve u regjistrua Fedor Smolov.

Katalanët arritën përsëri të kthejnë epërsinë, përsëri me kombinimin e njëtjë, asistim Messi, gol Suarez (67’).

Kur mendohej se Barca do të dalë me tri pikët nga kjo ndeshje, Iago Aspas lëshoi një perlë nga gjuajtja e lirë, duke e lënë pa gjasa Ter Stegen, për rezultatin 2:2, krejt kjo në minutën e 83’.

Me këtë barazim, Barcelona numëron 69 pikë në pozitën e parë, po me një ndeshje më shumë sesa Real Madrid që kanë 68 pikë.

Celta Vigo numëron 34 pikë në pozitën e 16.