Ballina Sport Futboll Bayern Munich kalon në gjysmëfinale të kupës

Bayern Munich kalon në gjysmëfinale të kupës

Bayern Munich ka kaluar në gjysmëfinale të Kupës së Gjermanisë, pas një fitore dramatike ndaj Heidenheim.

Skuadra e Niko Kovaç me jo pak vuajtje ka arritur të mposht 5:4 skuadrën nga liga e dytë gjermane.

Bayern Munich kaloi në epërsi 1:0 kur Goretzka shënoi në minutën e 12’, para se mysafirët të shënon dy gola me anë të Glatzel dhe Schnatterer, për 1:2.

Fillimi i pjesës së dytë i takoi vendasve që shënuan tri herë, me anë të Muller, Lewandowski dhe Gnabry, për 4:2.

Heidenheim nuk u dorëzua për asnjë moment, duke arritur barazimin në 4:4, kur Glatzel me dy gola tjerë arriti të kompletonte hattrikun.

Për fitoren e vështirë të Bayern Munich u përkujdes Lewandowski, me një gol të shënuar nga penalltia në minutën e 84’