Ballina Auto Bentley Continental GTC Mulliner është zbukuruar me diamante dhe ar të bardhë

Bentley Continental GTC Mulliner është zbukuruar me diamante dhe ar të bardhë

Bentley Mulliner bashkëpunoi me Boodles, dhe rezultati i këtij bashkëpunimi është GTC speciale Continental.

Grand Tourer luksoz përmban një kombinim delikate ngjyrash, por pjesa e brendshme është plot me detaje fantastike duke përfshirë një dekorim qendror të konzollës prej ari të bardhë 18 karatësh dhe diamanti.

Trupi i modelit të quajtur Bentley x Boodles Mulliner Edition Continental GTC është i lyer me ngjyrë gri porpoise, ndërsa pjesa e brendshme me kontrast prej liri. Detajet e kromit përputhen me dritat Powder Pink, e cila është ngjyra “markë” e markës Boodles, e cila është gjithashtu e pranishme në spliter, funde anësore, difuzor të pasëm dhe spoiler të pasmë. Mulliner zgjodhi një grup rrotash 22 inç në Tungsten me detaje të lëmuara.

Pika kryesore e interierit është detaji Be Boodles Bentley, pra varëse, e cila është prej diamanti dhe ari i bardhë dhe e futur në tastierën qendrore. Detajet në panelet e dyerve dhe të dyerve kombinojnë lirin e pianos me rimeso 200-vjeçare Autumn Stone dhe fije rozë pluhur.

Gjithashtu, detajet prej ari 24 karat në hapjet e ajrit i referohen trashëgimisë së arit të Boodle, ndërsa një palë jastëkë prej liri shtojnë rehatinë e pasagjerëve. Logoja e Boodle së bashku me vitin e themelimit në vitin 1798 paraqitet në parafangat e përparme, pultin, pragjet e dyerve dhe dritat e pellgut.

Nuk pati ndryshime mekanike, megjithëse nën kapuç ka ende një motor 6.0-litërsh W12 twinturbo që zhvillon 650 kuaj/fuqi dhe 900 Nm çift rrotullues, fuqia e të cilit transmetohet në të katër rrotat përmes një transmetimi automatik me tetë shpejtësi.

Kjo veturë unike do të ekspozohet më 11 prill në sallonin Jack Barclays Bentley në Londër dhe më pas do të shitet.

Exit mobile version