Ballina Sport Futboll Besfort Kasumi caktohet gjyqtar i derbit të Superligës

Besfort Kasumi caktohet gjyqtar i derbit të Superligës

Besfort Kasumi me ndihmësit e tij Besnik Morina dhe Fatmir Sekiraqa, ndërsa i katërti do të jetë Alban Shala.

Këtë mesjavë zhvillohen ndeshjet e xhiros së shtatë në Vala Superligen e Kosovës në futboll, por përqëndrimi më i madh i mbarë vendit tonë dhe më gjerë do të jetë në Gjilan, ku përballë do të jenë rivalët më të mëdhenjë shqiptarë, derbi i quajtur “Anamoravës”, Drita-Gjilani që luhet të enjtën në ora 15.30.

Këtë ndeshje të madhe do të referoj gjyqtari i mirënjohur Besfort Kasumi me ndihmësit e tij Besnik Morina dhe Fatmir Sekiraqa, ndërsa i katërti do të jetë Alban Shala, shkruan “Korneri”.

Exit mobile version