Ballina Lajmet Bilanci nga trazirat në SHBA, 4 të vdekur dhe 52 të arrestuar

Bilanci nga trazirat në SHBA, 4 të vdekur dhe 52 të arrestuar

Katër persona kanë vdekur gjatë trazirave në Capital Holl në SHBA.

4 persona kanë humbur jetën gjatë trazirave që u shkaktuan në Capitol Hill në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Sipas policisë metropolitane të Washingtonit gjithashtu janë arrestuar 52 persona, 47 prej tyre sepse kanë shkelur urdhrin e shtetrrethimit bën me dije në një deklaratë për mediat shefi i policisë metropolitane të Washington, Chief Robert J. Contee.Mësohet se 2 bomba artizanale janë gjetur në kompleksin e ndërtesave rreth Kongresit në SHBA.

Exit mobile version