Ballina Lajmet Rajon dhe Botë Brigadat Qassam thotë se sulmuan trupat izraelite në Gazën veriore

Brigadat Qassam thotë se sulmuan trupat izraelite në Gazën veriore

Krahu i armatosur i Hamasit thotë se ka kryer një seri sulmesh ndaj forcave izraelite në Gazën veriore, disa ditë pasi Izraeli tha se kishte përfunduar shkatërrimin e rrjetit të Hamasit në atë pjesë të rripit.

Në deklaratat e publikuara në Telegram, Brigadat Qassam thanë se kishin kryer sulme ndaj “forcave armike” në jug të lagjes Zeitoun në qytetin e Gazës.

Grupi tha se sulmoi forcat izraelite me mitralozë dhe mortaja me një postim që thoshte se luftëtarët e Brigadave Qassam kishin arritur të “vrasnin dhe plagosnin” ushtarë izraelitë pranë rrugës al-Sika.

Exit mobile version