Ballina Sport Futboll City ofron 40 milionë funte për Ake

City ofron 40 milionë funte për Ake

Shumë klube të mëdha angleze janë vënë pas futbollistit holandez.

Pas paraqitjeve të shkëlqyeshme ne Bournemouth, Nathan Ake i ka bërë të pendohen drejtuesit e Chelseat që e shitën për 20 milionë funte.

23-vjeçari është në vitin e dytë nën urdhrat e Eddie Howie por klubet e mëdha të Anglisë janë vënë në radhë për ta blerë nga Bournemouth.

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola insiston për lojtarin e formuar në akademinë e Feyenoord dhe oferta për Bournemouth është 40 milionë funte.

Nga ana tjetër edhe Manchester United me Tottenham po bisedojnë me agjentin e lojtarit, pa përmendur faktin që Chelsea dëshiron ta rikthejë në Stamford Bridge.

Exit mobile version